Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo pracuje ve školce

1. 9. 2008

 MATEŘSKÁ ŠKOLA v Cerekvici nad Loučnou zahájila svůj provoz 1.9. 1982. Budova se nachází v klidné části obce, bohužel však v blízkosti řeky Loučné, která nám během celého roku přináší nemalé problémy / záplavová oblast.

  Jedná se o dvoupodlažní budovu se suterénem, kde se nachází kuchyně s jídelnou, s šatnami dětí zaměstnanců, skladové prostory. Každé z pater má prostorové herny také využívané jako ložnice/ spánek na matrací/,  pracovnu a prostor pro pohybovou aktivity.K těmto prostorám přináleží umývárny, socialní zařízení a šatna dětí. Jednotlivá podlaží jsou spojena schodištém a chodbami, které nám slouží k výstavám a prezentaci práce dětí. Celá budova mš je prosluněná díky mnoha oknům opatřenými žaluziemi, které zejména v letních dnech zabraňují světelným paprskům a snižují i celkovou teplotu. Třídy byly z tohoto důvodu vybaveny ventilátory.

  Mateřskou školu obklopuje rozlehlá zahrada, která nabízí celou řadu aktivit. Je velice slunná a s dětmi  trávíme během hezkých slunných dnů hodně času. Vybavení MŠ je velice pestré a pro děti inspirující. Kapacita MŠ je 50 dětí, vzdělávání zabezpečují 4 kvalifikované učitelky. Pracuje zde 1 kuchařka, školnice a uklízečka. MŠ má vypracovaný vlastní vzdělávací program s názvem ,,KOPRETINKOVÁ ZEMĚ,"  který vychází ze stylu naší práce. Výchovná a vzdělávací činnost s dětmi se uskutečňuje  v ucelených tematických celcích, orientuje se na dítě, na jeho prožitek, respektují se jeho zvláštnosti. Snažíme se v dětech probouzet aktivní zájem a chuť dívat se kolem sebe naslouchat a objevovat. Cílem naší práce je spokojené a šťastné dítě.

 Veškerá vých.- vzdělávací práce je doplněna pestrou nabídkou aktivit - kroužky, pěvecký,dramatický, taneční a výtvarný. Celý rok plánujeme rozmanité činnosti, výlety, karneval, dětský den, besedy s důchodci, oslavy, lampionový průvod. Těší nás, že jsou do těchto aktivit zapojeny nejen celý kolektiv MŠ, ale i rodiče, kteří se tak stávají našími partnery a přáteli.                            

 

 KDO  PRACUJE VE ŠKOLIČCE

 

Obrazek

 

 

 

p.ředitelka - Zdena Olivová

 

 

 

 

 

dsc06635.jpg

 

 

p.učitelka Jana Abrahámová

 

 

 

 

 

  

Obrazek

 

 

 

  p. učitelka Magdaléna Kozáková

 

 

 

 

 

 

 

 

 p1010054.jpg

 

 

 

  p. učitelka - Lída Škrbová

 

 

 

 

 
 dsc06600.jpg

 

 

  p. kuchařka - Eva Kusá

  p.školnice - Jaruška  Vrabcová